RESULTS

SCHOOL COMPETITION – FINAL RANKING

(3.Feb. -24.Apr., 2021)

SchoolChallenges
Top 30 students (Total)
Points
Top 30 studnets (Total)
1“Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje723 (865)1,471 (1,702)
2“Koco Racin“- Kratovo763 (889)1,465 (1,674)
3“Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola627 (685)1,147 (1,237)
4“Risto Krle” – Kadino, Ilinden539 (539)989 (989)
5“Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid481 (504)889 (921)
6“Goce Delchev” – Negotino421 (421)852 (852)
7“Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo400 (400)728 (728)
8“Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje380 (380)669 (669)
9“Sande Shterjoski” – Kichevo117 (117)179 (179)
10“Goce Delchev“ – Konche11 (11)13 (13)
TOTAL4,462 (4,811)8,402 (8,964)

INDIVIDUAL COMPETITION – FINAL RANKING

(3.Feb. – 24. Apr., 2021)

Top 30StudentGradeSchoolChallenges TotalPoints Total
Top 30Jovan Trajkov5PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Asan Halil6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Emir Husein6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Mamure Memedovska6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Martin Stojkovski6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola3066
Top 30Redzep Adem6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Fatima Bahtijar6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Filip Vodasov6PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Hristijan Koteski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid3066
Top 30Anastasija Jovanoska7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid3066
Top 30Violoeta Koceva7PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Denicija Atanasova7PS “Koco Racin“- Kratovo3066
Top 30Jana Petkova7PS “Koco Racin“- Kratovo3066
Top 30Jovana Davitkovska7PS “Koco Racin“- Kratovo3066
Top 30Kristijano Peshevski7PS “Koco Racin“- Kratovo3066
Top 30Dario Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo3066
Top 30Lara Malinovska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje3066
Top 30Martina Doneva8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden3066
Top 30Milica Mitova8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden3066
Top 30Adnan Selim9PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Emil Ismailoski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola3066
Top 30Jadranka Temelkova9PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Jovana Trajkova9PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Mateja Martinovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje3066
Top 30Filip Bedalovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola3066
Top 30Cvetanka Vodasova9PS “Goce Delchev” – Negotino3066
Top 30Valentina Karagjule ModevateacherPS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid3066
Top 30Marjan DishlievskiteacherPS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje3066
Top 30Aleksandar Kamnaroski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2962
Top 30Anastasija Chulcheska6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2961
Anel Kadri6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2960
Iva Maneva6PS “Koco Racin“- Kratovo2960
Leon Vuchkovikj6PS “Koco Racin“- Kratovo2960
Samoil Demir6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2960
Sara Sekuloska6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2960
Zorica Mircheva7PS “Goce Delchev” – Negotino2960
Andrea Karanfilovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2960
Jovana Vuchkova9PS “Goce Delchev” – Negotino2960
Sara Atanasovska9PS “Koco Racin“- Kratovo2960
Dario Todorovski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2857
Luka Maksimovikj6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Medina Mitkovska6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Seid Nedzip6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Dzefrina Jashari6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Evgenija Smaropulu8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2857
Marija Pelovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2857
Sanja Shopovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2857
Mila Grozdevska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2857
Sumeja Dzeladin9PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Dzavit Durmish9PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2857
Klara Stefanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2854
Emili Spirovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2854
Jelena Bugarinovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2854
El Kuran Bedzet6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2754
Dijana Stojanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2754
Petar Zafirovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2753
Mihaela Karanfilovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2752
Emsela Kajtezi6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2751
Kristijan Jovanovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2751
Luka Stoimanovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2751
Bojan Trajkovski9PS “Koco Racin“- Kratovo2751
Marija Velichkovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2751
Jovan Davitkov7PS “Koco Racin“- Kratovo2651
Gligor Carovski8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2651
Haris Chindarov8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2651
Filip Kamnaroski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2651
Matea Nastova7PS “Goce Delchev” – Negotino2450
Marko Martinovski3PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2649
Teona Stoimanova4PS “Koco Racin“- Kratovo2649
Marija Trpkovska6PS “Koco Racin“- Kratovo2649
Valentin Tertlogja9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2649
Stefanija Dobrinovska7PS “Goce Delchev” – Negotino2549
Luka Davitkovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2449
Sara Vidinska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2648
Luka Peshevski9PS “Koco Racin“- Kratovo2648
Matej Aleksev9PS “Koco Racin“- Kratovo2648
Mihaela Filipovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2648
Anonijo Trajanovski7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2548
Sara Kraljevska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2548
Tamara Mladenovska6PS “Koco Racin“- Kratovo2546
Perijan Jusuf9PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2546
Iva Josifova9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2446
Jashar Arif6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2545
Ilija Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo2545
Sara Dragarska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2545
Tamara Miloshevikj8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2445
Viktorija Bochvarova9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2445
Iva Srboska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2444
Teodor Nacev7PS “Koco Racin“- Kratovo2444
Teodora Jovanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2444
Andrej Razmovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2444
Matej Kochishki6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2443
Alen Acovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2442
Kristina Bejkovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2342
Kristijan Damevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2342
Sofija Atanasovkska4PS “Koco Racin“- Kratovo2341
Shanela Feta6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2340
Mario Sivevski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2340
Kristina Nastoska5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2240
Dimitar Mladenovski7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2240
Naum Acovski5PS “Koco Racin“- Kratovo2339
Nikola Mitrevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2239
Ana Marija Dimovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2138
Valentino Todorovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2237
Davor Angelovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2237
Dimitar Kitevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2237
Filip Krstanoski5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2137
Vladanka Lazarova7PS “Goce Delchev” – Negotino2037
Kalina Jakimovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2136
Mia Petrovska6PS “Koco Racin“- Kratovo2136
Angela Pachovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2136
Jadigjar Umer6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje2036
Stefan Slavev8PS “Koco Racin“- Kratovo2036
Ema Najdovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2036
Teodora Pesheva4PS “Koco Racin“- Kratovo2135
Tina Aleksaovska7PS “Koco Racin“- Kratovo2135
Jovica Jovanovski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2135
Iva Alekseva6PS “Koco Racin“- Kratovo2035
Irina Janevska6PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2035
Filip Boshkovski8PS “Koco Racin“- Kratovo2035
Vesna Angelovska8PS “Koco Racin“- Kratovo2134
Ivona Geshovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2034
Jovan Stankovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1934
Viktorija Jakimovska9PS “Koco Racin“- Kratovo1933
Viktorija Talevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1933
Amin Demir6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1533
Ahil Ibraim6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1533
Muhamed Husein6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1533
Rahman Jashar6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1533
Antonio Avramski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1533
David Ristovski7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2032
Kemal Mustafa6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1831
Rubija Bajram6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1831
Angela Cikarska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1831
Ana-Marija Veljanovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1731
Mihail Krstanoski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1830
Nikolina Mitrevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1830
Lili Zejnelova6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1730
Darijan Kitanoski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1729
Marko Gjurchinovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1828
Viktorija Popchanovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1828
Martin Lazorovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1728
Ines Olivia Kovval8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1628
Anastasija Dimittrioska5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1727
Rumejsa Kurteshi6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1427
Sara Redzepi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo1427
Dimitar Angelov7PS “Goce Delchev” – Negotino1427
Simona Kojcheva7PS “Goce Delchev” – Negotino1427
Dzina Cvetkovikj7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1427
Annabela Stocovaz8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1427
Vasko Dimov8PS “Goce Delchev” – Negotino1427
Andrej Ilievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1427
Kristina Mladenovska KuzmanoskateacherPS “Koco Racin“- Kratovo1427
David Gjeshovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1626
Ivan Ivkovikj8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1626
Jovana Angelovska8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1626
Daniela Mileska9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1626
Ekaterini Smaropulu7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1526
Amlija Metodijeva7PS “Goce Delchev” – Negotino1326
Angela Stojanovska5PS “Koco Racin“- Kratovo1725
Alen Mustafov6PS “Koco Racin“- Kratovo1625
Anastasija Sherovska7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1525
Marija Jovanoska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1325
Elena Rizovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1325
Konstantin Nikolov4PS “Koco Racin“- Kratovo1624
Bojan Mustaçki7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1624
Simona Kotoska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1424
Ersina Hajdar6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1324
Oliver Markovski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1324
Eva Ristevska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1324
Emina Nedzip6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1623
Lina Tosevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1623
Nina Karajovanova6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1623
Anonija Trajanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1623
Anja Siljanoska5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1523
Mila Cvetkovikj6PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1423
Marija Nojkova7PS “Goce Delchev” – Negotino1223
Evgenija Markoska5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1422
Gabriel Shaip6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1422
Jasina Sejdi6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1222
Mejrem Fejzulova6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1222
Hazreta Zejnelova6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1222
Bojana Petkovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1222
Marija Tasevska7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1421
Muzafer Bekirov6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1221
Lina Manovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1319
Hristijan Gjorshevski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1319
Stefan Sotirovski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1119
Ylli Sadiku6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo1119
Hasan Hasan6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1119
Jana Bogoeska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1119
Andrej Gelev5PS “Goce Delchev” – Negotino1118
Ivan Bajram6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1118
Martin Marijanoski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1018
Bora Mehmedi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo1317
Kliment Nikoloski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1317
Marija Trajkoska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1217
Mina Dimitrievska6PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1217
Luna Manovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1217
Marija Bojkova7PS “Goce Delchev” – Negotino1017
David Topchievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1017
Matej Cvetkovikj9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1017
Emilija Krklinska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1316
Katja Gavrilova6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1216
Tamara Toshevski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1216
Robert Sulejman6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1016
Angela Pehchevska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1016
Albina Fejkza6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo816
Darija Apoleska5PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1115
Simon Topchievski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1015
Eronik Tahiri6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo815
Hristina Kotoska9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid815
Tamara Jovanoska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1014
Amin Nedzip6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje914
David Korchovski8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo914
Stefanija Sekuloska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid814
Sara Churukovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola814
Simona Shulevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
Nadica Kocevska7PS “Goce Delchev“ – Konche1113
Darko Carovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola913
Luan Limani9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo913
Elena Pachemska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo813
Marko Drakulovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje613
Riza Salim6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje812
Dario Korchovski8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo812
Sofija Sekuloska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid712
Nadica Geleva9PS “Goce Delchev” – Negotino712
Riste Dervshoski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid712
Hristina Popovska6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola612
Bojan Mitevski9PS “Goce Delchev” – Negotino811
Eva Petrovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje811
Jovan Pavlovski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid711
Nikola Stojkovski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid711
Marina Godevska6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola611
Blerina Zendeli6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo710
Marvin Redzep6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje710
Andrej Mitreski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid610
Aleksandar Panchevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje79
Blend Mahmudi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo79
Rade Gjorgievski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje79
Angela Demjanska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo79
Gresa Mefmeti9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo79
Emilija Popovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola79
Bobi Angelevski6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola68
Lina Nastevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje68
Dzastin Jashar6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje68
Matej Milchovski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo68
Petar Masalkovski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola68
Natali Tilovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo68
Ljupcho Smileski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid58
Karolina Angeloska9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid58
Alba Zendeli9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo48
Rinushe Zendeli9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo48
Stefan Stevanovski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid67
Gorjan Petrovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje67
Blagica Ristova8PS “Goce Delchev” – Negotino67
Damjan Velichkovski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden67
Tamara Zengoska4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid47
Stefan Mushkarski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo47
Bile Peshevska7PS “Koco Racin“- Kratovo36
Leonid Gjorgjievski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden55
Dejan Vangelofski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid45
Emilija Vujovikj9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje45
Rudina Aliu9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo45
Ulpiana Rexhepi9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo45
Nikolche Stojkovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola25
Nena Jovanova6PS “Goce Delchev” – Negotino44
Dimitar Lavchanski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola44
Osman Sulejmanovski6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola34
Vesna TersioskateacherPS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid34
Agon Sula6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo33
Fatime Sejdini9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo33
Eriola Jusufi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo23
Marvin Bajram6PS “Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje22
Mario Mitevski6PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden22
Mario Zdravkovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje22
Elona Rufati9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo22
Erion SelimiPS “Sande Shterjoski” – Kichevo22
Filip Badaloski4PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid11
Albion Selimi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo11
Antian Emini6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo11
Blenda Kjerimi6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo11
Dani Kjoseva6PS “Goce Delchev” – Negotino11
Iva Grujovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje11
Pelumb Fejza6PS “Sande Shterjoski” – Kichevo11
Martina Karovska7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola11
Albina Lika9PS “Sande Shterjoski” – Kichevo11
Ana Marija Velanovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola11

SCHOOL COMPETITION – FINAL RANKING

(October – November, 2020)

 SchoolChallenges TotalPoints Total
1PS “Koco Racin“- Kratovo5941563.4
2PS “Goce Delchev” – Negotino4291033.4
3PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje391909.9
4PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo347769.8
5PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola333674
6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid247576.5
7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden207415
8PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje50100
9PS „Goce Delchev“ – Konche3060
10PS “Sande Shterjoski” – Kichevo2448

INDIVIDUAL COMPETITION – FINAL RANKING

(October – November, 2020)

StudentGradeSchoolChallenges TotalPoints Total
1Jovana Trajkova9PS “Goce Delchev” – Negotino30100
2Sanja Shopovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo3096
3Denicija Atanasova7PS “Koco Racin“- Kratovo3095
4Jadranka Temelkova9PS “Goce Delchev” – Negotino3094
5Cvetanka Vodasova9PS “Goce Delchev” – Negotino3092
6Mateja Martinovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje3091
7Valentina KaragjuleteacherPS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2991
8Kristina Mladenovska KuzmanoskateacherPS “Koco Racin“- Kratovo2889
9Sara Atanasovska9PS “Koco Racin“- Kratovo2885
10Dario Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo3082
11Kristijano Peshevski7PS “Koco Racin“- Kratovo2874
12Jelena Bugarinovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2867
13Bojan Trajkovski9PS “Koco Racin“- Kratovo2467
14Haris Chindarov8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo3066
15Filip Kamnaroski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2366
16Anastasija Jovanoska7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2862
17Marija Pelovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2860
18Dario Todorovski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2760
19Leon Vuchkovikj6PS “Koco Racin“- Kratovo2460
20Evgenija Smaropulu8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2859
20Filip Bedelovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2859
21Jana Petkova7PS “Koco Racin“- Kratovo2459
22Dzina Cvetkovikj7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2758
22Andrej Ilievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2758
23Kristijan Jovanovski6PS “Koco Racin“- Kratovo2258
24Sara Vidinska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo2757
25Jovana Davitkovska7PS “Koco Racin“- Kratovo2357
26Ilija Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo2256
27Iva Srboska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2555
28Aleksandar Kamnaroski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2355
29Eva Risteska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2554
30Luka Peshevski9PS “Koco Racin“- Kratovo2154
31Nena Jovanova6PS “Goce Delchev” – Negotino2653
31Mila Grozdevska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2653
32Martin Stojkovski6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2453
33Alen Acevski6PS “Koco Racin“- Kratovo2053
33Kalina Jakimovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2053
34Milica Mitova8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2652
35Matej Aleksev9PS “Koco Racin“- Kratovo2052
36Viktorija Jakimovska9PS “Koco Racin“- Kratovo1952
37Jovana Vuchkova9PS “Goce Delchev” – Negotino2351
38Nadica Kocevska7PS „Goce Delchev“ – Konche2550
39Stefan Slavev8PS “Koco Racin“- Kratovo1950
40Filip Vodasov6PS “Goce Delchev” – Negotino1550
41Hristijan Koteski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid2448
42David Topchievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1848
43Iva Maneva6PS “Koco Racin“- Kratovo2247
44Dani Kjoseva6PS “Goce Delchev” – Negotino2346
44Mihaela Karanfilovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2346
44Viktorija Bochvarova9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola2346
45Luka Stoimanov6PS “Koco Racin“- Kratovo1746
46Vesna Angelovska8PS “Koco Racin“- Kratovo1845
47Tamara Mladenovska6PS “Koco Racin“- Kratovo1745
48Zorica Mircheva7PS “Goce Delchev” – Negotino1545
49Ines Olivia Kovval8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2244
49Iva Josifova9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2244
49Mihaela Filipovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden2244
50Filip Boshkovski8PS “Koco Racin“- Kratovo1844
51Lara Malinovska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1843
52Valentino Todorovski6PS “Koco Racin“- Kratovo1643
53Violeta Koceva7PS “Goce Delchev” – Negotino1542
54Jana Bogoeska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje2041
55Lina Tosevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1941
56Nadica Geleva9PS “Goce Delchev” – Negotino1741
57Tina Aleksovska7PS “Koco Racin“- Kratovo1641
58Katja Gavrilovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1441
59Veselina Veljanova6PS “Goce Delchev” – Negotino2040
60Lina Nastevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1539
61Sara Sekuloska6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1938
61Teodor Nacev7PS “Koco Racin“- Kratovo1938
61Angela Pachovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1938
61Emili Spirovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1938
61Andrea Karanfilovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1938
62Jovan Simonoski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1437
63Gligor Carovski8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1836
63Perjan Jusuf9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1836
64Iva Alekseva6PS “Koco Racin“- Kratovo1435
65Mia Petrovska6PS “Koco Racin“- Kratovo1334
66Bojan Mustachki7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1533
67Davor Angelovski6PS “Koco Racin“- Kratovo1333
68Elena Risovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1632
68Martin Lazorovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1632
69Kiril Dimitrov9PS “Goce Delchev” – Negotino1531
70Mario Sivevski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1530
70Martina Karovska7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1530
70Kristina Bejkovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1530
70Dragan Stanojkovikj9PS “Goce Delchev” – Negotino1530
70Sumeja Dzeladin9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1530
71Jovan Davitkov7PS “Koco Racin“- Kratovo1230
72Matej Levkov8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1030
73Anabela Stocavaz8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1428
74Teonija Ristova8PS “Goce Delchev” – Negotino1227
75Simon Topchievski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje927
76MArtina Oreshkova6PS “Goce Delchev” – Negotino1326
76Dijana Stojanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1326
76Jovana Dochinska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1326
76Nikolina Mitrevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1326
77Antonija Trajanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1224
77Jovana Cimbaljevikj9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1224
77Marija Velichkovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1224
78Milan Markovski7PS “Koco Racin“- Kratovo1123
79Sara Churukovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1122
79Bojana Daninska9PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1122
79Nikola Mitrevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1122
80Gjorgji Temelkov7PS “Goce Delchev” – Negotino922
81Bojan Mitevski9PS “Goce Delchev” – Negotino821
82Iva Grujoska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1020
82Antonijo Trajanovski7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1020
82Ekaterina Smaropulu7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1020
82Natali Tilovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1020
83Teodor Stefanoski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid919
84Blagica Ristova8PS “Goce Delchev” – Negotino1018
85Matej Kochishki6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
85Angela Pehchevska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo918
85Angelina Kolovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo918
85Dimitar Lavchanski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
85Eva Sachkarska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo918
85Petar Pelovski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo918
85Andrej Simonoski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid918
85Jovana Angelovska8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden918
85Viktorija Talevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
85Damjan Velichkovski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden918
85Eva Petrovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje918
85Mile Markov9PS “Goce Delchev” – Negotino918
85Mihail Nikoloski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid918
85Nikola Jordanov9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje918
85Filip Lazhiovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
86David Dimov8PS “Goce Delchev” – Negotino816
86Jovan Stankovki8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola816
86Matej Neshovski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden816
86Stefan Loleski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid816
86Elena Aluloska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje816
86Elena Volcheva9PS “Goce Delchev” – Negotino816
86Ivana Kostadinovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden816
86Simona Atanasova9PS “Goce Delchev” – Negotino816
86Stefan Jovanov9PS “Goce Delchev” – Negotino816
86Dzavit Durmish9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje816
87Daniel Lazov7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje714
87Jovan Ivanoski7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid714
87Aleksandar Kochishki8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
87Andrej Rasmovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
87Nikola Stojkovski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid714
87Andon Kamchev9PS “Goce Delchev” – Negotino714
87Kristijan Damevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
88Hristina Kotoska9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid614
89Ivano Bozhinovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje514
90Alen Mustafov6PS “Koco Racin“- Kratovo513
91Vase Temelkova6PS “Goce Delchev” – Negotino612
91Petar Avramoski7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid612
91Antonijo Krstevski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden612
91David Gjeshovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola612
91Darko Carovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola612
91Zhivko Naumovski8PS “Goce Delchev” – Negotino612
91Riste Penkov9PS “Goce Delchev” – Negotino612
91Sara Dragarska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola612
92Kliment Bogoeski7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid411
93Hristijan Ristov6PS “Goce Delchev” – Negotino510
93Gorjan Petrovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje510
93Kristijan Chamurovski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola510
93Stefan Shikaloski7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid510
93Dean Mitkov8PS „Goce Delchev“ – Konche510
93Ilijana Klimoska8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid510
93Jovan Stojanovski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden510
93Ema Najdovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden510
93Simona Dimova9PS “Goce Delchev” – Negotino510
94Matej Petrevski8PS “Goce Delchev” – Negotino49
95Milosh Stanojevikj7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje39
96Hristijan Markovski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid48
96Dimitar Angelov7PS “Goce Delchev” – Negotino48
96Oliver Markovski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo48
96Petar Masakovski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola48
96Stefan Bogoeski7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid48
96Blagojche Stankov8PS “Goce Delchev” – Negotino48
96Valerija Nuredin8PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje48
96Adnan Selimi9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje48
96Angel Mirchevski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden48
96Riste Dervushoski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid48
97Nevenka Atanasova6PS “Goce Delchev” – Negotino36
97Hristijan Gjorgjievski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola36
97Viktor Zdravkov8PS “Goce Delchev” – Negotino36
97Matej Trpeski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden36
97Nart Useini8PS “Sande Shterjoski” – Kichevo36
97Dushica Stoeva9PS “Goce Delchev” – Negotino36
97Naum Antevski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden36

INDIVIDUAL COMPETITION – NOVEMBER

StudentGradeSchoolChallenges November Points November
1Filip Vodasov6PS “Goce Delchev” – Negotino1550
1Jadranka Temelkova9PS “Goce Delchev” – Negotino1550
1Jovana Trajkova9PS “Goce Delchev” – Negotino1550
1Mateja Martinovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1550
1Sara Atanasovska9PS “Koco Racin“- Kratovo1550
1Cvetanka Vodasova9PS “Goce Delchev” – Negotino1550
1Kristina Mladenovska KuzmanoskateacherPS “Koco Racin“- Kratovo1550
2Dario Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo1548
3Denicija Atanasova7PS “Koco Racin“- Kratovo1547
4Sanja Shopovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1546
5Zorica Mircheva7PS “Goce Delchev” – Negotino1545
6Violeta Koceva7PS “Goce Delchev” – Negotino1542
7Katja Gavrilovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1441
7Valentina KaragjuleteacherPS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1441
8Kristijano Peshevski7PS “Koco Racin“- Kratovo1339
9Jovana Vuchkova9PS “Goce Delchev” – Negotino1535
10Jelena Bugarinovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1435
11Kristijan Jovanovski6PS “Koco Racin“- Kratovo1235
12Marija Pelovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1534
12Andrej Ilievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1534
13Bojan Mustachki7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1533
13Haris Chindarov8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1533
14Anastasija Jovanoska7PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1433
15Leon Vuchkovikj6PS “Koco Racin“- Kratovo1133
15Jana Petkova7PS “Koco Racin“- Kratovo1133
15Jovana Davitkovska7PS “Koco Racin“- Kratovo1133
15Bojan Trajkovski9PS “Koco Racin“- Kratovo1133
16Martin Stojkovski6PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1331
17Aleksandar Kamnaroski8PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1131
18Alen Acevski6PS “Koco Racin“- Kratovo1030
18Luka Stoimanov6PS “Koco Racin“- Kratovo1030
18Ilija Josimovski8PS “Koco Racin“- Kratovo1030
18Matej Levkov8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1030
19Filip Kamnaroski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1029
20Kalina Jakimovska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1128
21Nena Jovanova6PS “Goce Delchev” – Negotino1327
21Mila Grozdevska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1327
22Teonija Ristova8PS “Goce Delchev” – Negotino1227
23Valentino Todorovski6PS “Koco Racin“- Kratovo927
23Tamara Mladenovska6PS “Koco Racin“- Kratovo927
23Tina Aleksovska7PS “Koco Racin“- Kratovo927
23Vesna Angelovska8PS “Koco Racin“- Kratovo927
24MArtina Oreshkova6PS “Goce Delchev” – Negotino1326
24Sara Sekuloska6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1326
24Dijana Stojanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1326
24Elena Risovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1326
24Evgenija Smaropulu8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1326
24Iva Josifova9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1326
24Filip Bedelovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1326
25Dario Todorovski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1226
26Luka Peshevski9PS “Koco Racin“- Kratovo926
27Nadica Kocevska7PS „Goce Delchev“ – Konche1224
27Sara Vidinska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1224
27Dzina Cvetkovikj7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1224
27Milica Mitova8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1224
27Mihaela Filipovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1224
28Simon Topchievski6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje824
28Stefan Slavev8PS “Koco Racin“- Kratovo824
28Filip Boshkovski8PS “Koco Racin“- Kratovo824
28Viktorija Jakimovska9PS “Koco Racin“- Kratovo824
28David Topchievski9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje824
28Matej Aleksev9PS “Koco Racin“- Kratovo824
29Hristijan Koteski6PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid1122
29Mario Sivevski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1122
29Mihaela Karanfilovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1122
29Andrea Karanfilovska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1122
29Viktorija Bochvarova9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola1122
29Sumeja Dzeladin9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1122
30Iva Srboska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1022
31Gjorgji Temelkov7PS “Goce Delchev” – Negotino922
32Eva Risteska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1021
33Bojan Mitevski9PS “Goce Delchev” – Negotino821
34Mia Petrovska6PS “Koco Racin“- Kratovo721
35Dani Kjoseva6PS “Goce Delchev” – Negotino1020
35Iva Grujoska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1020
35Ekaterina Smaropulu7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1020
35Jana Bogoeska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje1020
35Natali Tilovska8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo1020
35Marija Velichkovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden1020
35Perjan Jusuf9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje1020
36Nadica Geleva9PS “Goce Delchev” – Negotino820
37Davor Angelovski6PS “Koco Racin“- Kratovo720
38Lina Tosevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje819
39Blagica Ristova8PS “Goce Delchev” – Negotino1018
40Veselina Veljanova6PS “Goce Delchev” – Negotino918
40Dimitar Lavchanski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
40Teodor Nacev7PS “Koco Racin“- Kratovo918
40Emili Spirovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
40Ines Olivia Kovval8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje918
40Jovana Angelovska8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden918
40Damjan Velichkovski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden918
40Dragan Stanojkovikj9PS “Goce Delchev” – Negotino918
40Mile Markov9PS “Goce Delchev” – Negotino918
40Nikolina Mitrevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola918
41Iva Alekseva6PS “Koco Racin“- Kratovo618
42Antonija Trajanovska7PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden816
42Angela Pachovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola816
42David Dimov8PS “Goce Delchev” – Negotino816
42Jovan Stankovki8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola816
42Kristina Bejkovska8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola816
42Eva Petrovska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje816
42Elena Aluloska9PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje816
42Elena Volcheva9PS “Goce Delchev” – Negotino816
42Ivana Kostadinovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden816
42Kiril Dimitrov9PS “Goce Delchev” – Negotino816
42Martin Lazorovski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola816
42Simona Atanasova9PS “Goce Delchev” – Negotino816
42Stefan Jovanov9PS “Goce Delchev” – Negotino816
42Dzavit Durmish9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje816
43Iva Maneva6PS “Koco Racin“- Kratovo714
43Martina Karovska7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
43Aleksandar Kochishki8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
43Andrej Rasmovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
43Andon Kamchev9PS “Goce Delchev” – Negotino714
43Nikola Mitrevski9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola714
44Hristina Kotoska9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid614
45Alen Mustafov6PS “Koco Racin“- Kratovo513
46Vase Temelkova6PS “Goce Delchev” – Negotino612
46Angelina Kolovska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo612
46Darko Carovski8PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola612
46Zhivko Naumovski8PS “Goce Delchev” – Negotino612
47Jovan Davitkov7PS “Koco Racin“- Kratovo412
48Lina Nastevska6PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje511
49Gorjan Petrovski7PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje510
49Kristijan Chamurovski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola510
49Jovan Stojanovski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden510
49Ema Najdovska9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden510
50Angela Pehchevska7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo48
50Oliver Markovski7PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo48
50Petar Masakovski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola48
50Blagojche Stankov8PS “Goce Delchev” – Negotino48
50Gligor Carovski8PS “Dedo Iljo Maleshevski” – Berovo48
50Adnan Selimi9PS „Brothers Ramiz-Hamid“ – Shuto Orizari, Skopje48
50Angel Mirchevski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden48
50Viktorija Talevska9PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola48
50Riste Dervushoski9PS “Vancho Nikoleski“ – Leskoec, Ohrid48
51Nevenka Atanasova6PS “Goce Delchev” – Negotino36
51Hristijan Gjorgjievski7PS “Aleksandar Turundjev” – Kukurechani, Bitola36
51Viktor Zdravkov8PS “Goce Delchev” – Negotino36
51Lara Malinovska8PS “Gjorgjija Pulevski” – Aerodrom, Skopje36
51Matej Trpeski8PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden36
51Naum Antevski9PS “Risto Krle” –  Kadino, Ilinden36